Architektura ogrodowa 

Podłoża ogrodnicze do dachów zielonych

Zakładanie ogrodów wymaga wykorzystywania profesjonalnych produktów, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – ziemia darniowa i kora

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać piękne rośliny, dlatego niezwykle istotny jest wybór wysokiej jakości komponentów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach znajdziemy różne rodzaje substratów ogrodniczych, które zapewnią znakomite rezultaty. Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład mieszanek dostępnych w sklepach wchodzą np. torf, ziemia liściowa, keramzyt, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, skalą zasadowości i zawartością azotu.

Podłoża ogrodnicze – zastosuj najlepszy substrat na dachu

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest obecnie szalenie popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać także drzewa. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany na mocno skośnych dachach. Przeszkodą do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są przeznaczone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak trawy ozdobne, macierzanki i rozchodniki. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.

Powiązane artykuły