Biżuteria i kosztowności 

Biżuteria z topazami – co wybrać?

Więcej o topazach na www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są cenione przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zwykle przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Warto przy okazji zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są również modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają także inne ozdoby. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około tysiąca PLN, podczas gdy na srebrne wydamy niekiedy sześć razy niższą kwotę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć modele szczególnie odpowiadające danym upodobaniom należy więc wybrać się do kilku salonów – zaś to wymaga mnóstwo wysiłku. Żeby takich problemów się ustrzec, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to rozwiązanie znacznie prostsze, a poza tym korzystając z internetu mamy szansę także trafić na kolczyki czy wisiorki w atrakcyjnych cenach.

Powiązane artykuły