Biżuteria i kosztowności Zakupy 

Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

Dowiedz się więcej o biżuterii z turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, że chętnie wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi kreacjami. Na barwę tego minerału w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi turkusy pochodzące z Persji są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Dobrze nadmienić, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe walory wizualne. Według niektórych okazuje się wszak talizmanem, który chroni noszącego przed pechem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo się zatroszczyć. Przede wszystkim należy ściągać ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy także zdejmować ją przed kąpielą, gdyż środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy tak rys.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły