Biżuteria i kosztowności Zakupy 

Duży wybór srebrnych wisiorków

Kliknij tu, aby kupić zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle znosi również styczność z wilgocią oraz słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.

Powiązane artykuły