Biżuteria i kosztowności Zakupy 

Kolczyki z ametystami

Dalsze informacje o ametystach

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Paragwaju, Madagaskarze i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.

Powiązane artykuły