Biżuteria i kosztowności 

Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Jeśli poszukujesz srebrnych kolczyków, koniecznie odwiedź tę stronę

Szukając kolczyków trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, materiał wykonania i kształt, ale też na zapięcie. Oto krótki spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje wysoki komfort noszenia i chętnie jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zakładaniu, z powodu rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Często wykorzystuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przebicie uszu. Obecnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nosi się szalików, czapek ani odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły