Biżuteria i kosztowności 

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Jeśli chcesz kupić mistyczny topaz, koniecznie odwiedź tę stronę

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera purpurowy odcień, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie wygląda także w pracy. Ważna jest też mnogość barw, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.

Powiązane artykuły