Branża prawna 

Sprawy spadkowe – pomoc prawna

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, aby już przy inicjującym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wspólnie ze spadkobiercami właściwej dla charakteru sprawy procedury działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły bliskich członków rodziny, wymaga całkowitego zrozumienia i subtelnego podejścia. Często wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi bliskimi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich wypadkach nasz zespół, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.

Powiązane artykuły