Finanse, rachunkowość 

Chcesz poszerzyć swój portfel inwestycji? Rozważ kupno sztabki srebra

Sztabki srebra zamówisz na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Powszechnie uważa się, że inwestycja w kruszce jest dobrą strategią lokowania oszczędności, która z upływem lat daje wymierny zysk. Najpopularniejszym teraz kruszcem inwestycyjnym jest niewątpliwie złoto, jednak w ostatnich latach srebro nie jest już traktowane tylko jako metal przemysłowy i znów jest popularne wśród coraz szerszej grupy osób, zarówno tych z dużym, jak i niewielkim portfelem.

Czy opłaca się inwestować środki w sztabki srebra?

Złoto pojawia się w złożach 17-krotnie rzadziej od srebra, trzeba natomiast podkreślić, iż wartość srebra w odniesieniu do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji i wciąż jest zauważalnie niższa. Nabycie srebra jest jednak dobrym pomysłem dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie posiadają kapitału pozwalających na kupno dużych zasobów złota. Powinno się jednakże mieć świadomość, iż z powodu swoich cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozmaitych sektorach przemysłu co powoduje, że jego cena mocniej reaguje na przemiany zachodzące na rynku światowym. Łatwo to swoją drogą zobaczyć analizując wykres jego ceny z minionych 30-40 lat. Z tego także powodu inwestycja finansów w srebro wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, zatem rekomendowana jest inwestorom znającym prognozowaną i aktualną sytuację na rynku kruszców. Można jednak przewidywać, że zapotrzebowanie na srebro w dalszym ciągu będzie się utrzymywało, a wraz z dynamicznym rozkwitem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, jak również niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, być może jego wartość będzie z czasem się podnosić.

Jakiego ciężaru sztabki srebra zamówimy u sprzedawców?

Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach występuje w rozmaitych wagach, co pomaga skonstruowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż w zależności od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem również w zasięgu finansowym przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Oczywiście, jeżeli zamówimy sztabkę o większej wadze, tak naprawdę wydamy na srebro mniej, powinno się jednakże mieć na uwadze, iż nie da się podzielić sztabki i w razie potrzeby jej odsprzedaży musimy znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Dlatego jeśli sztabki srebra mają być także asekuracją na czas kryzysu, warto zdecydować się na zakup sztabek o różnych wagach, by móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile istotnie musimy. Drugą opcją jest też inwestycja w względnie droższy srebrny combibar, czyli zespolone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się dowolnie rozłączyć. Słabym punktem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego nabycie i sprzedaż obciążone są VAT-em.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły