Finanse, rachunkowość 

Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, samochodowy, mieszkaniowy i gotówkowy. Na skutek konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Powiązane artykuły