Finanse, rachunkowość 

Kto dostanie kredyt na działalność gospodarczą?

Jeżeli prowadzisz firmę, na pewno przechodziłeś trudniejsze okresy pod kątem finansowym. Klienci, którzy spóźniają się z opłaceniem należności lub nieplanowane wydatki na rozwój firmy – takich sytuacji może być wiele. Z pomocą może przyjść kredyt na działalność gospodarczą.

Typy kredytów dla firm

Funkcjonuje wiele sposobów na wsparcie rozwoju firmy. Kredyt inwestycyjny dla firm pomaga realizować ich potrzebę rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm okaże się zbawiennym zastrzykiem finansowym w gorszym okresie działalności. Przy doborze właściwego kredytu warto kierować się dopasowaniem oferty do obranego modelu biznesowego. Na przykład jeśli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie KPiR lub ryczałtu, powinniśmy odszukać taką ofertę, która akceptuje powyższą metodę rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu właścicieli firm otrzymało kredyt dla firm bez zaświadczeń z US i ZUS, a nawet bez wykazania obrotu i dochodu. Aby włączyć się do grupy zadowolonych kredytobiorców, należy skorzystać z porady rzetelnego doradcy kredytowego, który zna wszystkie obecne na rynku oferty i będzie potrafił znaleźć tę najbardziej opłacalną. Pomoże on także w sytuacji, gdy chcesz uniknąć sprawdzenia przez bank rejestrów BIG i KRD.

Kredyt dla firm poniżej 6 miesięcy działalności

Jeżeli bank odmówił Ci pożyczki ze względu na krótki staż firmy, nie załamuj rąk. Na rynku pojawiają się oferty banków, kierowane do raczkujących przedsiębiorstw. Niektóre z nich są dostępne także dla firm, które zostały dopiero założone! Tutaj jednak również konieczna okaże się rozmowa z doradcą, który zaproponuje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszych dni po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa.

Powiązane artykuły