Finanse, rachunkowość 

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Tu znajdziesz szczegółowe wiadomości o mass collect.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym eliminacją możliwych omyłek, jakie mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Bieżące monitorowanie spływu opłat – o atutach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. ING Bank Śląski i wybrane banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia poniżej setki faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły