Finanse, rachunkowość 

Srebrne monety bulionowe – obiecująca opcja inwestycji na przyszłość

Sprawdź, gdzie kupić srebro bulionowe.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, są kolejną opcją dla osób chcących inwestować swój kapitał w kruszce. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej państw zaczęło wybijać srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zdobyły gorliwych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro jako stabilna propozycja dla inwestorów

Można rzec, że monety bulionowe ze srebra są właściwie nowością na rynku inwestycyjnym. Wytwarzane są w mennicach kilku państw, i to ledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się najprzód w Kanadzie, w Chinach oraz w Meksyku). Choć znane są inwestorom już od prawie pół wieku, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak duża jak podobnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże świetną propozycją dla osób pragnących zdywersyfikować swoje oszczędności, a które boją się inwestować w nieco droższe srebrne monety kolekcjonerskie lub których nie stać na inwestycje w złoto bądź platynę. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za stabilniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu do sprzedaży zawsze zdecydowanie przewyższa cenę metalu szlachetnego, z którego powstały. Wpływa na to w głównej mierze całkowity wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia monety (m.in. opracowanie przez grafika unikatowego wzoru oraz wykonanie stosownych sztanc). Nie bez znaczenia jest też to, iż numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości sztuk, co z marszu zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to jednak, iż z biegiem lat ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, iż tak jak jakikolwiek okaz kolekcjonerski, monety te będą warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Natomiast srebrne monety bulionowe nie posiadają aspektu kolekcjonerskiego (ich wizerunek zmienia się dość rzadko, a zarazem nie mają określonego rocznego nakładu), zatem ich wartość mocno związana jest z aktualną ceną srebra.

Srebrne monety bulionowe – jakie kupimy w krajowych sklepach?

Srebro jest najtańszym metalem szlachetnym, dlatego tez monety bulionowe z tego kruszcu rzadko wybijane są w wadze niższej niż 31,1 g, czyli 1 oz. I pomimo, iż próba srebra .999 i nominał 1 uncji to de facto norma dla tych monet, u dystrybutorów zamówimy też monety o ciężarze 2 oz, 5 oz czy 500 g. W krajowych sklepach mających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy rozpoznawalne na całym globie południowoafrykańskie Krugerrandy, Kangury z Australii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nieszablonowym nominale 1,5 euro.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły