Hobby Oświata 

Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Poznaj dalsze szczegóły o kursie malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest jedną z artystycznych metod przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym ekspertem, żeby odczuwać z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak tylko pasja lub forma odprężenia się po wyczerpującym dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, opłaca się postawić na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo kontrolować farby akwarelowe – zdecyduj się na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nietrudnego do uzyskania, jednak wpływa na niego mnóstwo czynników, o których początkujący twórca nie ma na ogół pojęcia. Ogromną rolę w samym procesie tworzenia ma dodatkowo zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet artyści obeznani w tej technice nigdy nie mogą być przeświadczeni o tym, że obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak chcieli. Kurs malowania akwarelami to znakomite miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz nabyć przydatną podstawową wiedzę niezbędną do rozwinięcia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu ciepło widziany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych zajęć rzetelnie wyjaśniają cechy tych farb, różnorodność technik ich używania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd dzieła.

Dlaczego warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasie popularyzacji internetu nie ma problemu, żeby odnaleźć a potem obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie akwareli pod okiem biegłego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych konieczne są wytyczne, które kursanci dostają od nauczycieli w trakcie tworzenia prac. Takie korekty pomagają sprawniej rozwijać umiejętności, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, iż jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Prócz tego lekcje z grupą innych ludzi o analogicznych pasjach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w inspirowaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w merytorycznej analizie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia z kolei rzetelnie ocenić autorskie prace już odbyciu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły