Instalacje przemysłowe 

Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Kup kabel koncentryczny.

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć porywający dokument bądź dobrej jakości serwis informacyjny. By jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które aktualnie znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sklepach dostępne są obecnie przeróżne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi zwrócić uwagę na jego ważne właściwości. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, iż przewód odznacza się doskonałym poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie wpływać na ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących marek bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci telewizyjnych tak małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie elementów różnego rodzaju. Bardzo często rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza używane są materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły