Instalacje przemysłowe 

Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy

Chcesz zamówić multiswitch kaskadowy? Odwiedź tę stronę

Sieci komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć będzie odpowiednia, decyduje sporo czynników. Musi oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować dużą czytelność transmitowanych sygnałów, jednak tak samo istotna okazuje się możliwość swobodnego jej powiększenia. Zrobienie dodatkowych połączeń nie może wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych robót – przez to wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są technologie, dzięki którym powiększenie sieci jest szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach wtyczkami i wyjściami, do których podłączane są kable. Jeżeli konieczne jest poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy nowy odbiorca zamówił usługę – wystarczy po prostu umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby złączy dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego typu mają osiem gniazd, jednak w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie rzecz jasna liczba gniazd – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, ale w większych blokach należy rzecz jasna wykorzystać urządzenia o większej liczbie złączy. Niezwykle ważna okazuje się również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największym stopniu wpływa ona na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści db. Jest to istotne w szczególności w sieciach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły