Instalacje przemysłowe 

Nowoczesne panele sterownicze – zastosowanie

Pulpity dotykowe obecne są w wielu dziedzinach gospodarki. Pozwalają na precyzyjne sterowanie innymi maszynami za pośrednictwem kilku naciśnięć. Te zaawansowane technicznie panele sterownicze ułatwiają funkcjonowanie kontrolowanych systemów również w automatyce budynku. Firmy zajmujące się budową pulpitów dotykowych HMI często proponują odbiorcom również dodatkową opcję pobierania darmowych nowych wersji oprogramowania.

Atuty współczesnych pulpitów dotykowych

Zarządzanie różnymi urządzeniami oraz systemami informatycznymi umożliwia pokazywanie na wyświetlaczu drobiazgowych układów, co jest olbrzymim atutem paneli operatorskich. Klienci mają szansę korzystać z pulpitów o różnorodnej specyfikacji (o przekątnej od 5 do 14 cali), dostosowanych do maszyn używanych w danej gałęzi gospodarki. Używanie paneli jest banalnie proste i bazuje na powszechnie stosowanych układach. Są one również nieczułe na różnice temperatury (nawet począwszy od -10 do +50 stopni Celsjusza). Współczesna technika nieustannie się zmienia, a akcesoria tego typu powinny odznaczać się dużą wydajnością. Wysoka odporność jest więc kluczową zaletą współczesnych pulpitów dotykowych.

Pulpity dotykowe – stały rozwój z korzyścią dla użytkownika

Konstruktorzy pulpitów dotykowych podkreślają, że rozwój informatyczny w tym obszarze jest niezmiernie dynamiczny. Alarmowanie o usterkach czy integrowanie poszczególnych maszyn – przestarzałe automaty HMI najczęściej posiadały jedynie takie proste funkcje. Współcześnie możliwości paneli sterowniczych są bardziej rozwinięte. Z tej przyczyny twórcy paneli operatorskich organizują gruntowne kursy szkolące, podczas których opisjują działanie tych niejednokrotnie skomplikowanych urządzeń. Warto również zauważyć, że innowacyjne pulpity dotykowe zupełnie zdeklasowały anachroniczne systemy, używane jeszcze kilka lat temu w przemyśle.

Powiązane artykuły