Instalacje przemysłowe 

Silniki elektryczne prądu stałego i motoreduktory – gdzie je zamówić?

Potrzebujesz przekładni planetarnej? Sprawdź https://ultrarobotics.pl.

Coraz powszechniejsze zastosowanie robotyki w różnych gałęziach przemysłu oraz automatyzacja procedur logistycznych i magazynowych, zmusza do sięgnięcia po efektywne rozwiązania z obszaru sterowania i układów napędowych. Warszawska firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując między innymi precyzyjne serwonapędy i sterowniki serwomechanizmów od najlepszych światowych wytwórców.

Silniki DC i BLDC, motoreduktory i przekładnie od renomowanych producentów

Działająca od przeszło dekady na polskim rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych), przekładni falowych i planetarnych, a także silników DC wytwarzanych z materiałów najwyższej jakości przez najlepszych globalnych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty marki Harmonic Drive, dostarczającej dokładne kompaktowe serwonapędy wyróżniające się nadzwyczajną żywotnością i niezawodnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie i napędy znajdują zastosowanie m.in. w produkcji frezarek, robotów przemysłowych czy systemów służących do automatyzacji intralogistyki, a przez wzgląd na możliwość ich eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich również w kriogenice, kosmonautyce i lotnictwie.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, słynącą z kompaktowych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się bogatą obsługą informacji zwrotnych, wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci i wysoką przepustowością, a ich sprawność oscyluje na pułapie 99% nawet przy najmniejszych wymiarach. Z kolei jej serwonapędy z linii GOLD doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy wystawieniu na silne wstrząsy mechaniczne i wibracje, szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od -40 do +70 °C, jak również przy wysokiej wilgotności (nawet do 90%).

Polska firma Ultra Robotics dostarcza również produkty Bodine Electric Company, Sesame Motor Corp, Positec i Eisele Antriebstechnik GmbH.

Siedziba firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły