Instalacje przemysłowe 

Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Jeśli chcesz kupić stację czołową, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia różne komponenty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie podzespoły budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest stosowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i hostelach

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach do odbioru telewizji kablowej – np. w hotelach, pensjonatach, miejscach użyteczności publicznej oraz przez operatorów telewizji kablowej. Przenosi ona informacje do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalistycznych aplikacji. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – na przykład DTV AV2 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – kompleksowy system antenowy

Oddzielne moduły dedykowane są do odbierania zróżnicowanych sygnałów, na przykład DVB-S/S2 i MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Dużo modułów składających się na stację czołową wyposażona jest również w oddzielne wejścia USB, które pozwalają na wprowadzenie własnego contentu. Komponenty można swobodnie łączyć, uzyskując sprawny system antenowy.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły