Ochrona i bezpieczeństwo 

Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Dowiedz się więcej o znakach BHP na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność prawidłowego znakowania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zalicza się też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – będzie można odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach pokrywane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły