Ochrona zdrowia 

AWF w Krakowie i Vitberg otwierają Pracownię Wibroterapii

Sprawdź Vitberg opinie na youtube.com

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęła pracę pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne i badania z urządzeniami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z zamiarem prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm ludzki. Będą się w niej również odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z dziedziny odnowy psychosomatycznej, kosmetologii oraz fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, będą służyć jednocześnie do powysiłkowej regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się produkty firmy Vitberg?

W przyszłości wyniki badań mogą pomóc w usprawnieniu treningów sportowców czy doskonaleniu terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddany zostanie wpływ wibroterapii na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Wyniki badań będą konfrontowane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Siedziba firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły