Ochrona zdrowia 

Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Sprawdź, gdzie nabyć aparat do terapii ultradźwiękowej, wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu oraz poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, stawów, wiązadeł czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły