Ochrona zdrowia Usługi 

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeśli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w razie uszkodzonych dziąseł, dużych ubytków zębów, konieczności wykonania implantów czy mostów i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu narośli lub guzów. Jakie techniki są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub pacjentów po złamaniach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród przyjaciół.

Powiązane artykuły