Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz 

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie wpływu intensywnego pola magnetycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła bądź wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak telewizory, laptopy czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Jonizacja stosowana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić dym z papierosów, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy szkodliwe drobnoustroje i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, biurach, szpitalach czy urzędach, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.

Powiązane artykuły