Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz 

Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Społeczeństwo stopniowo przekonuje się, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny samochodów, sadzę, pyły zawieszone PM10, kurz czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.

Powiązane artykuły