Ochrona zdrowia Usługi 

Dożylne wlewy witaminy C – podstawowe informacje

Witamina C to pierwiastek o rozległym zastosowaniu, który leczy infekcje i wspiera układ immunologiczny. Polecany jest szczególnie w okresach zwiększonej zachorowalności na grypę. Od kilkudziesięciu lat ma jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Zobaczmy zatem czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – niestandardowa kuracja

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z pożywienia), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej wygenerować. Współczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ kwasu askorbinowego na terapię poważniejszych schorzeń – chorób pokleszczowych, arytmii oraz wielu innych. Nauka weryfikuje szczególnie działanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się wykazać, że włączenie niekonwencjonalnego leczenia może przynieść o wiele lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych porcji tej substancji do ciała człowieka. Dawki sięgają nawet 20 gramów, jest to więc niezwykle duże stężenie, które pomoże zwalczyć mnóstwo poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Sposób aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa niebezpieczeństwo pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Dzięki temu choroby serca mogą zaniknąć, a układ odpornościowy zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być rewelacyjne. Żeby ujrzeć trwałe efekty, terapia musi trwać około miesiąca, a dawki muszą być precyzyjnie weryfikowane przez lekarza, który decyduje o kierunku leczenia.

Powiązane artykuły