Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale również wykazują wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się papierosów, gorących dań i napojów zawierających alkohol. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne informacje.

Powiązane artykuły