Ochrona zdrowia Usługi 

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się ogromną wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest również fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.

Powiązane artykuły