Ochrona zdrowia 

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Mocne i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające wystarczają. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (pasty, paski, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o czternaście tonów

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.

Powiązane artykuły