Ochrona zdrowia Usługi 

Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Implanty zębów to najlepszy sposób na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich głównymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Ich założenie jest również mniej uciążliwe dla pacjenta niż zakładanie mostu lub pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?

Zabieg wszczepienia implantów zębów zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest również odpowiednie nastawienie i opanowanie strachu. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najtrudniejszy etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Dokładność konieczna jest także przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a lęk przed odczuciem bólu

Proces zakładania implantu zębowego budzi w niektórych pacjentach przerażenie związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest kompletnie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które kompletnie wyeliminuje możliwość odczuwania strachu przed chirurgiem-stomatologiem.

Powiązane artykuły