Ochrona zdrowia 

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Nie trać nadziei! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK poznasz na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może przechodzić przeróżne problemy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może pomóc?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy powiązane z niewiernością jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż tutaj często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, gdy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać trudności oraz scementować związek. Lepsza staje się komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek rozkwita, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale także oferowanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, by świetnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że obecnie bez żadnych problemów można wyszukać polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia pracę nad problemem i zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Też na emigracji można powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi problemami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej związek może wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Siedziba firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Powiązane artykuły