Ochrona zdrowia 

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Uzupełnij swoje wiadomości o laserowej korekcie wzroku.

Wygoda w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy praca w przeróżnych zawodach – to jedynie niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach wciąż rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezmiernie nikłe ryzyko możliwych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych problemów, ponieważ stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, jaskrze oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekcja wzroku – dokładność i małe niebezpieczeństwo powikłań

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć świetne rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. Obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a równocześnie zmniejsza zagrożenie uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia multum argumentów. Najistotniejsze to przede wszystkim dokładność, mała inwazyjność, skuteczność i prawie nie występujące ryzyko komplikacji. Należy napomknąć również o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w niektórych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, karmienie piersią i ciążę, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły