Ochrona zdrowia 

Kursy pierwszej pomocy

W naszym kraju każdego roku ginie parę tysięcy ludzi wyłącznie dlatego, że obserwatorzy wypadku nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Odpowiedzią na tak zatrważające statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego zachowywania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Część kursów pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania różnego rodzaju symulacji z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy poruszane w czasie szkolenia, są zależne od uzgodnień organizatora z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, powinny się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy dowiedzieć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy porażenia prądem.

Powiązane artykuły