Ochrona zdrowia 

Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeżeli pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich narzędzi, dzięki którym dentysta może dostać się do najgłębiej położonych partii uzębienia. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko bardzo złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku stomatologa, ograniczając niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie zabiegu i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, warto udać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w sieci.

Powiązane artykuły