Ochrona zdrowia Usługi 

Masz problem z rzadkim zarostem? Wypróbuj pigmentację brody

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących uzupełnianiu zarostu? Zajrzyj na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/

Broda od wieków była wyznacznikiem męskości, a jej wygląd sporo mówi o jej właścicielu. Hodowanie bujnej brody znowu jest modne po wielu latach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako standardu estetycznego u mężczyzn. To sprawia, iż dla wielu mężczyzn problemy z zapuszczeniem zarostu mogą być przyczyną głębokich kompleksów. Można spróbować je wygasić między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Powody utraty włosów z zarostu

Tak jak każda powierzchnia ciała także twarz narażona jest na wypadanie włosów. Zarost mocno przerzedzony bądź z dostrzegalnymi plackowatymi punktami bez włosków prezentuje się niezbyt schludnie i może prowadzić do obniżenia samooceny. Najczęściej rzadka broda to bezpośrednio konsekwencja procesu osłabiania się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym następstwem upływu lat. Lecz spadek poziomu hormonów androgennych często następuje niespodziewanie także u mężczyzn w młodym wieku, co kończy się m.in. łysieniem podbródka. Nadmierne wypadanie włosów to też nierzadko konsekwencja ich agresywnej pielęgnacji – nieumiejętne zastosowanie kosmetyków lub akcesoriów. Na kondycję brody ogromne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, w związku z tym mężczyźni powinni przejść na dietę bogatą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę E i D, a także wapń, cynk oraz magnez. Stres także przeszkadza w wyhodowaniu bujnej brody – włosy wypadają same, a nierzadko są bezwiednie wyskubywane w nerwowym odruchu.

Pigmentacja zarostu – pomysł na piękną brodę

Prostą metodą na zakamuflowanie kłopotów z zapuszczeniem zarostu jest jego kompletne zgolenie. Jednak nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu bądź chce go nosić, bo jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i nadaje im charakteru. Można postawić na transplantacje mieszków włosowych, ale taki zabieg to często koszt w kwocie nawet kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu za sprawą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” kropki z pigmentu udają lekko wyrośnięte włoski, a wykrycie elementów sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu brody. Mikropigmentacja brody tuszuje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia modyfikację linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się mniej więcej 12 miesięcy.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły