fala uderzeniowa, urządzenia do fali uderzeniowejOchrona zdrowia 

Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak bóle w okolicy bioder tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien czy ostroga piętowa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak to działa?

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły