Ciekawostki i porady Oświata 

Jak zacząć naukę digital paintingu?

Digital painting – jak zacząć przygodę z tą artystyczną formą? Po pierwsze należy zapoznać się z obsługą programu, którego będziemy używać (na naszych pierwszych dominowych zajęciach zapoznajemy się z Photoshopem) i często używanymi skrótami klawiszowymi (np. w Photoshopie naciśnięcie klawisza ALT, gdy narzędziem aktywnym jest pędzel, co powoduje samplowanie koloru), trybami pędzli oraz warstw, itp.

Digital painting – podstawy i kursy dostępne w zagranicznych serwisach

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się mnóstwo użytecznych kanałów i stron www. Dla zupełnie początkujących polecamy serwis Ctrl+Paint (www.ctrlpaint.com), gdzie bardzo przystępnie i rzeczowo są wytłumaczone wszystkie niezbędne podstawy zarówno Photoshopa, jak i triki, których warto używać podczas malowania cyfrowego. Zaletą strony jest podział poszczególnych zagadnień na rozdziały oraz króciutkie filmiki około 1-5 min. Serwis jest anglojęzyczny. Kolejną stroną z bardzo dużą porcją wiedzy jest kanał Marca Bruneta w serwisie Youtube (user: bluefley00).

Digital painting – podstawy i kursy dostępne na polskich stronach www

Cennym źródłem wiedzy na temat digital paintingu – podstaw i bardziej zaawansowanych informacji – jest polskojęzyczna strona max3d.pl, gdzie możecie założyć własną teczkę 2D lub 3D i uzyskać cenne rady i konstruktywną krytykę od osób pracujących już dla branży filmowej i gier. Warto też zacząć czytać wątki teczek lubianych artystów, zawierają mnóstwo cennych informacji na temat procesu uczenia się, materiałów i kursów.

Kolejnym źródłem wiedzy dla początkujących jest polskojęzyczna grupa na Facebooku o nazwie „Digital Painting – jak żyć?”, w zakładce pliki znajdziesz również sporo informacji, książek i porad. Ponadto dla członków i sympatyków są organizowane co jakiś czas spotkania „w realu”. Dobrym pomysłem dla osób zaczynających przygodę z malarstwem cyfrowym jest poćwiczenie z farbami olejnymi lub akrylowymi, żeby poczuć medium. Bardzo też polecam cyfrowe kopiowanie mistrzów malarstwa tradycyjnego. Jeśli chcesz uzyskać efekty tradycyjne, to postaw na rysowanie na tablecie.

Jak zapisać się na kurs digital paintingu?

Na kurs digital paintingu w szkole rysunku Domin w Krakowie możesz zapisać się w dowolnym momencie roku szkolnego, o ile wszystkie miejsca na kursie nie będą już zajęte. Możesz również umówić się na lekcję próbną bez zobowiązań. Aby to zrobić, napisz do nas. Absolwentki pierwszej edycji kursu dostały się na wymarzony kierunek studiów Digital Design w Krakowie.

Jeśli masz pytania, możesz podesłać swoje digitalowe i nie tylko digitalowe prace do grupy na Facebooku „Digital Painting Domin Kraków”, gdzie uzyskasz opinię i poradę.

Źródło tekstu: https://domin-krakow.pl/jak-zaczac-nauke-digital-painting/

Powiązane artykuły