Oświata 

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Pełna oferta kursu digital paintingu znajduje się w tym miejscu.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci i świata przedstawionego korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jaki software można wykorzystać?

Jest kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż został opracowany jako software do retuszu fotografii, szybko został głównym narzędzie game developerów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, gwaszem lub akwarelami. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Malarstwo cyfrowe – lekcje pod okiem instruktora

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać niezbędne techniki korzystania z pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły