Reklama, marketing, promocja Tematyka informatyczna 

Krótki poradnik o optymalizacji strony dla urządzeń mobilnych

Powszechność urządzeń przenośnych sprawia, że webmasterzy chętniej tworzą mobilne wersje stron. Jest to bardzo ważne z powodu zwiększonego ruchu w Internecie pochodzącego właśnie z urządzeń mobilnych. Zasada jest prosta: jeżeli chcesz mieć jak najwięcej użytkowników musisz stworzyć im jak najwygodniejsze warunki korzystania z Twojej strony. Z tego względu właśnie niezbędna jest optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Podstawowe zasady optymalizacji strony dla urządzeń mobilnych

Istnieją rzeczy, o których musimy pamiętać, projektując naszą stronę. Jeśli chcemy być przyjaźni dla użytkowników urządzeń mobilnych, która wpływa na to, czy nasza strona jest przyjazna dla osób korzystających z urządzeń mobilnych, przede wszystkim musimy zadbać o to, aby strona wyświetlała się we właściwy sposób na różnych ekranach. Należy również zagwarantować szybkie wyświetlanie się serwisu. Użytkownikom korzystającym ze smartfonów czy z tabletów zależy przecież przede wszystkim na sprawnym dostępie do informacji. Następnym oczywistym, ale niesamowicie istotnym elementem, jest czytelność. Projektując stronę z myślą o urządzeniach mobilnych musimy zwrócić uwagę na odpowiednią wielkość wszystkich elementów oraz odstępy między nimi. Przydatne jest również korzystanie z informacji o lokalizacji użytkownika. Niech nasz portal wyświetla dodatkowe wiadomości o tym, co jest najbliżej użytkownika.

Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych – skorzystaj z Responsive Web Design

Zastosowanie wyżej wymienionych zasad z pewnością przełoży się na realny ruch na Twojej stronie. Osiągnąć to można na różne sposoby. Możemy zastosować na swojej stronie zasady RWD (Responsive Web Design). Jest to rozwiązanie zalecane przez Google. W niektórych sytuacjach nie możemy zachować zupełnej responsywności. Wtedy warto pomyśleć o stworzeniu wersji strony dla urządzeń mobilnych. Jest to wyjście mniej wygodne, ponieważ wymaga wykorzystania innego adresu URL. Jeżeli strona postawiona jest np. na WordPressie, możemy po prostu wykorzystać odpowiednie wtyczki, które zapewnią responsywność strony. Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych, to w obecnej chwili obowiązek każdego webmastera.

Powiązane artykuły