Reklama, marketing, promocja Tematyka informatyczna 

Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Lecz co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Na czym polega optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki właściwie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.

Powiązane artykuły