Sektor budowlany 

Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Na domygoralskie.com sprawdzisz, kto oferuje budowę domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się nadzwyczaj pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i niezwykle drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie chętnie budowane też w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom z bali, należy pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły