Całoroczne domy góralskie – komfort i wygoda
Jeśli chcesz nabyć domy góralskie całoroczne, odwiedź ten adres
Domy góralskie są piękne oraz funkcjonalne. Podobne do tradycyjnej architektury Podhala fascynują spadzistymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla sporej liczby klientów istotne okazuje się również to, że tradycyjne domy góralskie są przyjazne dla środowiska – drewno jest wszak surowcem odnawialnym. Nic może więc zaskakiwać, iż budowane są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je możemy prawie w całej Polsce, bo doskonale wpisują się w wiejskie krajobrazy. Nierzadko spotkać można opinie mówiące o tym, że sprawdzają się one tylko cieplejszymi porami roku. Czy jednak są one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się bowiem coraz chętniej.
Całoroczne domy góralskie – jak się je wykonuje?
Inspirowane tradycyjnymi chatami z Tatr i architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj budowane są niemal w całości z drewna. Bale montowane są tradycyjnymi sposobami, dzięki czemu w środku domu panuje optymalna temperatura. Nierzadko spotyka się także wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wodą i chłodem pochodzącymi z ziemi. Typową cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także stromy dach z gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w razie nierzadkich w tym rejonie opadów śniegu.
Całoroczne domy góralskie – jak wybrać wykonawcę?
Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego powinniśmy pamiętać, iż już na starcie należy pracować z doświadczonymi fachowcami. Słusznie zrobimy stawiając na ekipę, w której strukturach współpracują architekci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne jest również to, aby historyczna architektura komponowała się z nowoczesnymi pomysłami budowlanymi – to w okresie jesiennym zagwarantuje właścicielom całorocznych domów góralskich komfort na identycznym poziomie, co w innych rodzajach obiektów.
Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]