Sektor budowlany 

Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Jeśli potrzebujesz dźwigarów, powinieneś odwiedzić tę stronę

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, a także wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są także potrzebne przy budowie sklepień – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie wielopiętrowego budynku. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Z tej przyczyny jego kluczową cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj użytych do tego surowców. Muszą one być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak topola, olcha, buk czy sosna. Ogromnie istotne jest również stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem wilgoci, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wynająć

Firmy, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Na szczęście przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły