Sektor budowlany 

Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Budowa domów drewnianych energooszczędnych - usługa na miarę waszych potrzeb

Szereg osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się też niemałymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to aktualnie najlepszy przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół określa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie stosują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły