Sektor budowlany 

Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Jeśli szukasz basenów, koniecznie odwiedź ten adres

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też halę basenową bądź ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich dodatków jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły