Sektor budowlany 

Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

Jeśli poszukujesz okien energooszczędnych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/

Najważniejszym komponentem, o którym należy pamiętać przy termomodernizacji budynku, są odporne na warunki atmosferyczne okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów znajdziemy w różnych wersjach. W jaki sposób są zaprojektowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – postaw na komfort termiczny

Drewniane okna skonstruowane są z naturalnych materiałów – np. sosny i meranti. Odznaczają się świetnymi parametrami, dzięki czemu w niczym nie ustępują oknom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli remontujemy budynek przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale także oszczędność opału. Współczynnik przepuszczalności cieplnej musi być optymalny (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy w budynku zapanują komfortowe warunki. Wysoka temperatura nie ucieka na zewnątrz, a przez szpary nie przenika mróz .

Okna energooszczędne – przeanalizuj współczynnik wyciszania hałasu

Kupując nowe okna energooszczędne sprawdźmy następny istotny detal – stopień Rw. Jeśli chcemy uniknąć hałasu z ulicy – zainwestujmy w dobrze izolowane okna drewniane. Niesamowicie ważne są również specjalistyczne uszczelki okienne – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Innowacyjna technika zapewnia wyciszenie niechcianego pogłosu, a także wspaniały komfort cieplny w mieszkaniu, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły