Sektor budowlany 

Drewniane okna lepsze niż inne

Okna drewniane producent. Uzyskaj więcej informacji na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna wykonane z drewna najczęściej preferowane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale również na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia piękny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak estetyka jest wielkim atutem tych produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają przeróżny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, może być więc idealnym materiałem do produkcji najróżniejszych elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe ważne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza ogromne możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne wzory. Tylko drewno nadaje się do odnowy zabytkowych budynków, znakomicie spisuje się również w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobroczynnie działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dodać fakt, iż jest mnóstwo dobrych sposobów poprawiania żywotności drewnianych okien, a także to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest dość łatwy i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, iż drewniane okna są lepsze niż produkty wytwarzane z nieekologicznych materiałów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły