Sektor budowlany 

Hydroizolacja fundamentów – sposób na wilgoć

Podejmując decyzję o budowie domu, trzeba mieć na uwadze rozmaite prace. Do tych uznawanych za najistotniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. Jest to na tyle znacząca część prac, że najrozsądniej ich wykonanie zlecić fachowcom posiadającym bardzo dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Hydroizolacja fundamentów – z jakiego powodu jest to tak ważna sprawa?

Hydroizolacja fundamentów skutecznie ochrania budynek przed działaniem wilgoci. Trzeba wiedzieć, że bezpośredni wpływ wody na fundamenty może znacząco obniżać właściwości termiczne nieruchomości. Pojawia się wtedy wyziębienie murów, które są z tego powodu o wiele bardziej narażone na powstanie grzybów wywierających negatywny wpływ na zdrowie lokatorów. Teraz wykorzystywane są dwa typy izolacji: przeciwwodna oraz przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna stosowana jest wtedy, kiedy woda gromadzi się w niewielkiej odległości od bryły budynku. Jest doskonała także w przypadku, kiedy woda wywiera ciśnienie mające charakter hydrostatyczny na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa natomiast gwarantuje ogólną ochronę przed wpływem wody i wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na konkretne komponenty konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – komu zlecić prace

Hydroizolacje fundamentów stosuje się na ten moment zarówno w budynkach mających charakter mieszalny, jak i w przemysłowych. Należy pamiętać, że przy wykonywaniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest zabezpieczenie miejsc , które są trudno dostępne. Zalicza się do nich łączenia ścian, narożniki oraz załamania. Sprawia to, że zrobienie hydroizolacji wiąże się z koniecznością wykonania oddzielnego projektu prac. Wykonanie hydroizolacji najlepiej jest zlecić specjalistom, posiadającym zarówno kwalifikacje, jak i umiejętności praktyczne w tego typu pracach. Tylko wtedy można mieć pewność, że wszystko będzie zrobione tak, jak powinno, a sama izolacja rewelacyjnie spełni swoją rolę.

Powiązane artykuły