Sektor budowlany 

Okna drewniane wracają do łask

Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o okna drewniane producent

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym typem okien. Potem zostały wyparte przez modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale po latach znów doceniamy ich atuty. Dobrze zamontowane oraz serwisowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć co najmniej tyle lat co okna z PCV, przy czym ich zakup kosztować będzie podobną sumę. Oprócz tego w poszczególnych przypadkach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie sposób zdecydować się na jeden z bardziej nowoczesnych modeli. Kiedy zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są produkowane?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. Dziś najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Ze względu na wytrzymałość na wilgoć oraz słońce, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko sięgają po gatunki egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco droższe, ale warto zaznaczyć, że potrzebują rzadszych napraw i łatwiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla wielu osób ich zaletą będzie także fakt, że często prezentują się korzystniej niż te zrobione z europejskich gatunków drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla produktów plastikowych – są od nich tańsze, zaś sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają też stosowane podczas rekonstrukcji wiekowych budynków. Użycie innych materiałów będzie wszak skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi również wysokimi karami finansowymi.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły