Sektor budowlany 

Okna drewniane

Mimo, że w sklepach możemy znaleźć ostatnimi laty mnóstwo nowych materiałów, to stolarze okienni nadal chętnie wykorzystują drewno. Jest sprawdzone, cenione przez klientów i ma całe mnóstwo zalet. Dlaczego więc powinniśmy postawić na okna drewniane? Co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Wygląd okien drewnianych

Najważniejszą dobrą stroną okien drewnianych jest z całą pewnością ich wygląd – ani modele wykonane z PCV, czy z kolei z innych materiałów nie dorównują im estetycznie. Opinie ich właścicieli pokazują, że okna drewniane w ogromnej mierze rzutują na samopoczucie mieszkańców i pełnią rolę ozdoby pomieszczenia.

Okna drewniane – świetna izolacja

Prawidłowo konserwowane okna drewniane doskonale izolują pokój od najróżniejszych hałasów. Są też niezastąpione, jeśli ważne jest utrzymanie właściwej ciepłoty – także w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, posiadacze okien drewnianych żyją spokojnie.

Okna drewniane – wydatek na wiele lat

Okna drewniane znane są ze względu na cechującą je długowieczność. Właściwie zamontowane i często serwisowane, wytrzymają w naszym domu niemal sto lat. Jeśli natomiast znudzi nam się ich barwa, możemy ulepszyć go bez najmniejszych problemów – wystarczy znów pomalować ramy.

Jak troszczyć się o okna drewniane?

Okna drewniane wymagają niestety właściwej dbałości. Szczególną wagę należy przyłożyć do ich zabezpieczenia, bowiem wilgoć może sprawić puchnięcie. Sporo trudności sprawi też utrzymanie okien zamontowanych na południowej ścianie – potrzebują one bowiem częstego lakierowania.

Powiązane artykuły